Düğün Fotoğrafçısı İnstagram

Düğün Fotoğrafçısı İnstagram

İnstagram bir sosyal medya platformudur. Çoğu şekilde işlem görmeye yaramaktadır. Bu işlemlerden bir tanesi de tanınmış kişi hesapları ve işletme hesaplarıdır. Bu sayede görsellik barındıran çeşitli meslekler geniş kitlelere ulaşabilmeyi hedefler. Düğün fotoğrafçısı instagram hesapları da bunlardan bir tanesidir. Size uygun şekilde ve istediğiniz kalitede fotoğrafçı ile çalışabilmek instagram hesapları ile mümkün hale gelmektedir.

Düğün Fotoğrafçısı Nasıl Bulunur?

Hemen hemen her düğün fotoğrafçısının instagram hesabı vardır. Bu hesaplarda aslında işleri ile alakalı ipuçları söz konusudur. Bu nedenle instagram üzerinden düğün fotoğrafçınızı belirleyecek iseniz, sizler de bu çalışmalara profesyonel açıdan göz atmalısınız. Çünkü sizin çekimleriniz de bu çekim fotoğraflarından farksız olmayacaktır. Çekimdeki kalite, netlik, kaliteli ışığın kullanılması, ışığın ayarlanabiliyor olması ve yapılan düzeltmeler ile bütün çekim kaliteleri aynıdır. Değişen ise çekimdeki kişiler ve dış mekandaki değişikliklerdir. Bunun dışında kalan her leyin aynı olması fotoğrafçının ne kadar profesyonel olduğunu bizler için gözler önüne sermektedir. Bu sayede sizler de vakit kaybetmeden kendiniz veya sevdikleriniz için düğün fotoğrafçısı aramaya bu sosyal medya adımından kolaylıkla başlayabilirsiniz. Asıl önemli olan durum, düğün fotoğrafçısının yapmış olduğu çalışmalardır. Bu çalışmaları görebilmek de sizlerin elindedir.

Bakmak ile görmek tamamen farklı şeyler olduğundan sizler de kendi düğün fotoğraflarınızda istemediğiniz herhangi bir aksaklığı bu çekimlerde görüyor iseniz ona uygun tercihlerde bulunursunuz. Kısacası bir fotoğrafçı ile çalışmak büyük riskler barındırır. Hem fotoğrafçı açısından hem de müşteri açısından. Özellikle bazı anların geri dönüşleri söz konusu değildir. Bu geri dönüşü olmayan anlar doğum fotoğrafçısı ve düğün fotoğrafçılarında daha riskli bir konudur. İnsana o anı tek bir seferlik yaşar. Geri dönüşü mümkün değildir. Bu nedenle her anın yakalanması ve her karenin eşsiz güzellikte olması gerekir. Güneşin doğuşu batışı açı bakımından mükemmel olmak durumundadır. Bir fotoğrafçı vermiş olduğu randevu saatine sadik kalmalıdır. Aynı şekilde müşteri de randevu saatine sadık kalmak durumundadır.

Özellikle bu durum dış çekimler için biraz daha dikkat gerektiren konulardır. Çünkü dış çekimler de bir de hava koşulları ve iklim faktörü söz konusudur. Bir hafta önce aynı güzellikte olan bir alan diğer hafta aynı kalitedeki fotoğrafı çıkarabilmek açısından yetersiz olabilir. Bunun için de fotoğrafçının teknik donanımının olması, bilgisinin olması ve müşterisine önerisinde nesnel veriler sunabiliyor olması gerekir. Müşterinin de fotoğrafçısına güvenmesi ve bir noktada kendini onun profesyonelliğinin eline bırakması gerekmektedir. Yani bir fotoğrafçı müşterinin ısrarla istediği bir dış çekim ortamını çekim açısından sağlıklı bulmuyor ise, ısrar etmenin bir anlamı yoktur. Çünkü bu işin ehli ve profesyoneli odur. Hem müşteri hem de fotoğrafçı açısından bu güvenin sağlanması ortaya profesyonellik bakımından üst seviyede fotoğrafların çıkmasını sağlar.

Peki düğün fotoğrafçısı nasıl bulunur? Düğün fotoğrafçısı, öneri üzerine, talebin yoğunluğu üzerine sosyal medya aracılığı ile ya da reklamlar aracılığı ile bulunur. Her ne şekilde bulunursa bulunsun, müşterinin referanslarını incelemesi ile güven ortamı oluşturulur. Bir müşterinin ekim sürecine dair aklında hiçbir şekilde soru kalmaması gereklidir. Fiyat konusu önceden anlaşılmış olmalıdır. Fiyat konusunda herhangi bir sürpriz sonradan yaşanmamalıdır. Çekim yeri ve saati, çekim sürecinde gerçekleşecek olan plan tüm ayrıntıları ile müşteriye açıklanmalıdır. Ardından bunların konuşulması, müşterinin aklındaki sorulara yanıtlar verilmesi de şarttır. Her soru bitip de anlaşma sağlandığı zaman artık devreye fotoğrafçının profesyonelliği girer.

 

Düğün Fotoğrafçısı İnstagram Ramazan Bulut

ramazanbulutphoto ismi ile instagram üzerinden bulabileceğiniz ve sizlerin de kolaylıkla takip edebileceği bir sosyal medya alanı kurulmuştur. Ramazan Bulut ismi ile oluşturulmuş olan instagram hesabında sizler de düğün fotoğrafçılığına farklı bir bakış açısı ile yaklaşabilirsiniz. Bu sayede sizler de Ramazan Bulut’ un çalışmalarını görebilirsiniz. Ne şekillerde iç mekan ve dış mekan çekimlerin yapıldığını, bu çekimlerin ışık ayarlarını ve düzeltmelerinin profesyonelliğini görebilirsiniz.

İnstagram hesabı üzerinde fark etmeniz gereken bir başka konu ise, çalışmaların yanında hikayelerde bulunan sık sorulan sorular, site adresi, site üzerinden çok talep gören okunan blog yazılarının referanslarını bulabilmek olacaktır. Yani fotoğraf çekimlerinin sergilendiği klasik bir instagram fotoğrafçısı hesabından ziyade bilgi içerikli ve tam donanımlı bir hesap olduğunu bu adresi takip ettikçe siz de fark edeceksiniz.