Gaziantep En Güzel Dış Çekim Mekanları

En Güzel Dış Çekim Mekanları

Düğün fotoğrafları o ana özel olsun ve eşsiz olsun istersiniz. Bunun için aslında iki şey önemlidir. Biri düğün fotoğrafçısı diğeri ise bu fotoğraf çekimin yapılacağı çifttir. Fotoğrafçının işinde uzman ve profesyonel çalışmalar sağlayan bir kişi olması bu alanda oldukça önemlidir. Yapılan çalışmaların kapsamında düğün fotoğrafçısının çalışma kalitesi son derece önem arz etmektedir. Bir diğeri ise çiftin kararıdır. İstekleri, talepleri, poza uygunluğu ve vermiş olduğu pozların akabinde fotoğrafların seçimindeki kararları da bunları dolaylı yoldan etkilemektedir. Çekim mekanına gelecek olursak, bunun için birçok alternatif söz konusu olabilmektedir. Bu yazımızda sizler için en güzel Gaziantep dış çekim mekanları konusunda bilgilendirme yapacağız bu sayede hangi yerlerin dış mekan olabileceği konusunda sizler de detaylı ve kapsamlı bir araştırma ile kendinize en anlamlı ve en özel yeri bulabilirsiniz. Bu yerlerde çekim yapılabilir mi, bu yerlerde seçtiğiniz fotoğrafçı çekim yapmış mı buna uygun şekilde taleplerinizi oluşturarak uygun bir fotoğrafçı ile çalışabilirsiniz. Bu anlamda düğün fotoğrafçısı ile fotoğraf çekiminin yapılacağı çiftin uyumu son derece önemli olmaktadır. En güzel dış çekim mekanları nasıl bulunur sizler de bu yazımızdan bu konuda yararlanabilirsiniz.

Düğün Yapılacak Mekan veya Düğün Yapılacak Mekanın Çevresi

 

Çoğu kişi düğün yapılacak mekanda da dış çekim fotoğrafı talep etmektedir. Bunun birçok nedeni vardır. Düğün yapılacak yerin fotoğraf çekimine uygun olması, düğün yapılacak yerden fazla uzaklaşılmak istenmemesi ya da belirli özel nedenlerden kaynaklı olarak hem düğün yapılacak yerde öncesinde bir dış çekim sonrasında da düğün çekimleri ile devam edilmesi gibi bu istek nedenleri sıralanabilir. Düğün yaptığınız mekan güzel ise, bir başka bir mekan arayışı içine girmek yerine iki üç saat öncesinden düğün yapılacak alana gelinerek bu alanda fotoğraf çekimi de uygun olabilir. Ancak bunun için düğün yapılacak olan yerin dış çekime uygun olması gerekir. Örneğin kır düğünü ya da bir havuz başı düğününde direkt olarak düğün mekanında dış çekim yapılmaktadır. Ayrıca düğün yapılacak mekanın yakınlığı da bir başka alternatif olarak bu anlamda değerlendirilmektedir. Özellikle dış çekim yapılması ve hemen birkaç saat sonrasında yakın düğün yerine geçiş yapılması düğün çifti için büyük kolaylık olmaktadır. Bu işlemler de Gaziantep için değerlendirildiğinde genellikle ya Şahinbey’ de ya da Şehitkamil’ de yani merkez ilçelerde olabilmektedir. Örneğin Şato’ da bir nişan, kına veya düğün yapmak isteyen bir kişi, hemen bu düğün öncesinde yakın mesafe olan Botanik bahçesini tercih edebilmektedir. Düğün yerine geçerken trafiğe takılmaması ya da park sorunu yaşamaması, zaman kaybı yaşamaması bu yakın yerler ile sağlanabilmektedir. Düğün mekanı için ise; örneğin Şirehan Otel’ de düğün yapacak olan bir kişiler bu otel bünyesinde düğün çekimlerini de aynı yerde, şık dekorlar ile talep edebiliyor.

Tarihi Doku, Yaşam Alanlarınızın Yakınlarında Bir Çekim Yeri

Örneğin Gaziantep sokaklarını çok seviyor iseniz, yaşamın içinden bir yerler arayışında iseniz sizler de Bayazhan gibi tarihi bir dokuda çekim talebinde bulunabilirsiniz. En çok talep gören ise, Çarşının yakınlarında bulunan Bey Mahallesi ve o tarihi dokudaki Antep sokaklarındaki dış çekim olmaktadır. Hem çoğu kişinin yerleşim yerine yakın hem de tarihi doku barındıran bu yerlere özellikle İlkbahar ve Yaz aylarında oldukça büyük bir ilgi oluşmaktadır. Düğünü kışın olan kişiler de mevsim uygunluğuna göre fotoğraf çekimini bu yerlerde yapacak ise dış çekim için ilkbahar, yaz ya da sonbahar aylarını beklemektedir. Dış mekan çekimleri için düğün sonrasında fotoğraf çekim randevusu alınabilmektedir.

Park ve Bahçeler

Park ve bahçelerde yeşillik ve güzel çiçeklerin içerisinde profesyonel bir dış çekim gerçekleşmektedir. Gaziantep’ te de bu konuda park ve bahçeden bol bir şey olmadığını göze alırsak evlenecek olan çiftler için son derece kapsamlı ve profesyonel bir dış çekim oluşturulmaktadır. Özellikle bilinen en eski yerleşim olan Dülük’ te çok fazla çekim olmaktadır. Dülük Baba, Erikçe Tabiat Parkı, Botanik Bahçesi, Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Burç Göleti en çok talep edilen park ve bahçelerin başında gelmektedir. Rumkale de tekne çekimleri için hem bahçe görüntüsü hem de sular altında kalmış bir yerleşim yeri olarak tarihi doku görüntüsünü bu alanda vermektedir.

Düğün Çifti için Anlamlı Olan Yerler

Sevdiğiniz insan ile hayatınızı birleştirme kararı almışsınızdır. Bunun için dış mekan fotoğraf çekimi yaptırmak istiyorsunuzdur. Ancak herkes gibi aynı yerlere gidip çekim yaptırmak istemiyorsunuzdur. İşte o zaman da sizin için anlamlı olan özel bir yer seçmeniz gerekir. Örneğin ilk buluştuğunuz yer, sürekli gittiğiniz bir cafe, o cafenin dış çekime açık olan bahçesi, evlilik teklifi aldığınız yer, ilk tanıştığınız yer … Bu yerler anlam derecesine göre çeşitlendirilebilir. İşte bu durumda da sizin için anlam ifade eden yerleri eşiniz ile birlikte karar vermek son derece önemlidir. Bunun için bahçesini çekim yerlerine açmış cafeler mevcuttur.

Burada Bayazhan, eski Antep’ te gençlerin çok sık gittiği ve anlamlı bir yer olan Papirüs Cafe bahçe bakımından da dış mekan çekimi taleplerine açık yerlerdendir. Ayrıca Burç Göleti, Rumkale gibi yerler de burada ayrıyeten önem kazanabilir. Karataş, park ve teleferik bakımından dekoru kendiliğinden olan dış mekana çekimidir. Bu bölgeyi anlamlı bulup dış çekim talebi oluşturan kişiler de vardır.

Görüldüğü üzere çiftlere anlamlı gelen ve oldukça profesyonel bir çalışma gerektiren dış mekan yerleri de mevcuttur. Burada önemli olan sizin talepleriniz ve ne istediğinizdir. Mekana karar kıldıktan sonra, çekim için fotoğrafçınız ile değerlendirme yapabilir ve albüm seçimine uygun fiyatlandırma konularını konuşabilirsiniz.